Wypełniono % tej ankiety
Uwaga: uruchamianie JavaScript jest wyłączone w przeglądarce lub dla tej strony. Może to uniemożliwić udzielenie odpowiedzi na niektóre pytania tej ankiety. Proszę sprawdzić ustawienia swojej przeglądarki.

Samopoczucie pacjentów w stwardnieniu rozsianym

Dzień dobry. Nazywam się Patrycja Wudniak. Jestem studentką V roku psychologii w Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Prowadzę badania naukowe związane z pracą magisterską pisaną pod kierunkiem dr hab. Beaty Hintze.

Poniższe badanie dotyczy zasobów osób chorujących na stwardnienie rozsiane oraz ich związku z akceptacją choroby oraz kontrolą zdrowia. Badanie jest całkowicie anonimowe (nie podajemy danych osobowych np. nazwiska lub daty urodzenia). Polega ono na wypełnieniu przez Pana/Panią czterech kwestionariuszy i inwentarza danych ogólnych, takich jak aktualny wiek, poziom wykształcenia, czas trwania choroby, stopień niepełnosprawności ruchowej.Wypełnienie kwestionariuszy polega na zaznaczeniu wybranej odpowiedzi z niżej podanych lub na zaznaczeniu odpowiedzi na kilkustopniowej skali. Kwestionariusze te służą do oceny indywidualnych sposobów odbierania i interpretacji informacji napływających ze środowiska zewnętrznego i radzenia sobie z nimi , akceptacji choroby, otrzymywanego wsparcia społecznego oraz podejścia do kontroli nad własnym zdrowiem. Wykonanie badania zajmuje około 30 min. Badanie można w trakcie przerwać i wrócić do niego w późniejszym czasie. 

Na każdym etapie badania można się z niego wycofać bez podania przyczyny. W takim przypadku odpowiedzi nie zostaną przesłane. 

Wyniki badań zostaną wykorzystane wyłącznie do celów naukowych. Informacje te również pomogą w dostosowywaniu programów terapeutycznych do potrzeb osób chorujących na stwardnienie rozsiane.

Jeżeli wyraża Pan/Pani zgodę na udział w badaniu, proszę przejść do kolejnej strony. W przeciwnym wypadku proszę o jej zamknięcie. 

W tej ankiecie jest 45 pytań.